• تلفنهای تماس تلفن تماس
 • ۰۹۱۲۹۳۲۸۴۷۳ - ۰۹۹۰۴۱۵۱۰۰۳

شنبه ۱۰ خرداد

 • gpuls
 • تلگرام
 • اینستاگرام
 • فیسبوک

پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ رولپلاک سنگ نما

ظاهر هر ساختمان و بنایی نشان دهنده زیبایی آن می باشد که اولین ارتباطی که بایک ساختمان برقرار می شود. نمای ساختمان است و در خرید و فروش املاک وساختمان ها ، نمای ساختمان بعد از طراحی داخلی ، عامل مهمی می باشد. برای جلو گیری حوادثی ناشی.برای جلو گیری حوادثی ناشی از ریزش سنگ ها و استحکام بخشیدن به نمای ساختمان از پیچ رولپلاک سنگ نما استفاده می کنند تا خطرات جانی و مالی ناشی از سقوط سنگ های نما رامهار کنند.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

تثبیت سنگ نما ( اسکوپ سنگ ) ROPE ACCESS  اجرا به شیوه راپل (کار با طناب)  پیچ و رولپلاک نماهای سنگی با پیچ گالوانیزه ۶ سانتی متری ، رولپلاک مخصوص ،پوشش مخصوص پشت پیچ ( بتونه مخصوص همرنگ سنگ،رنگ و … ) و نصب سنگ های افتاده از نما . ( بالا بردن مقاومت نماهای سنگی با

 

 تثبیت ( اسکوپ سنگ ) ROPE ACCESS  اجرا به شیوه راپل (کار با طناب)

پیچ و رولپلاک نما ی سنگی با پیچ گالوانیزه ۶ سانتی متری ، رولپلاک مخصوص ،پوشش مخصوص پشت پیچ ( بتونه مخصوص همرنگ سنگ،رنگ و … ) و نصب سنگ های افتاده از نما .( بالا بردن مقاومت نماهای سنگی با استفاده از انکرهای فلزی و پلاستیکی هیلتی آلمان )

پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ رولپلاک نما

قبل از اقدام به تثبیت سنگ ها موارد ذیل می بایستی بررسی شود :

 1. نوع جنس و رنگ سنگ نما .
 2. رگه های موجود در سنگ و کیفیت سنگ .
 3. قطر سنگ ،ابعاد سنگ و چگونگی فرآوری سنگ نما .
 4. چگونگی کارگزاری سنگ .
 5. روش اجرای سنگ نما و نوع مصالح مصرفی .
 6. ساختار و جنس دیواری که سنگ بر روی آن قرار گرفته .


پیچ رولپلاک سنگ ها در تهران

در نماهای دیگر چگونه پیچ و رولپلاک انجام میشود؟ در نماهای ساختمان هایی که از سنگ استفاده شده است از پیچ و رولپلاک خالی بدون واشر باید استفاده کرد .برای پیچ رولپلاک سنگ اول با دریل گوشی سوراخ کاری را انجام می دهیم و پیچ رولپلاک را داخل سوراخ می گذاریم و با چکش بر روی پیچ ضربه میزنیم تا پیچ و رولپلاک اندازه استاندارد خود داخل شود و با دریل پیچ گوشتی پیچ را محکم می کنیم .

و حالا چگونه باید سرامیک را محکم کرد ؟

برای پیچ رولپلاک سرامیک بدون داربست باید به این درزهای سرامیک عمل پیچ رولپلاک انجام شود و حواستان باشد که حتماً باید پیچ و واشر استفاده می شود کاملاً گالوانیزه باشد تا بعد از مدت ها شروع به زنگ زدن نکند تا نمای ساختمان تان خراب نشود و برای نصب سرامیک هایی که بر روی زمین ریزش کرده است با چسب ساروج و بعد با پیچ و رولپلاک آن را محکم میکند.

اصول اساسی پیچ و رولپلاک نما

سنگ باید متناسب با شرایط اقلیمی انتخاب گردد مثلا در مناطق سرد و مرطوب ،سنگ باید دارای تخلخل بسیار کم باشد وگرنه ممکن است بر اثر یخبندان متلاشی شود یا در مکان هایی که امکان وزش طوفان شن وجود دارد ،سنگ در معرض سایش بوده و باید مقاومت به سایش بالا داشته باشد . به همین دلیل انجام دادن پیچ رولپلاک سگ نما در این نوع سنگ ها که متلاشی میشود باید با تراکم باشدپس در انتخاب سنگ در نمای ساختمان دقت کنید تا دچار هزینه های اضافه دیگر نشوید

امکان پذیری

به دلیل گران بودن سنگ برای استفاده در نمای ساختمان می توان برای کم کردن هزینه ها  و اسیب دیدن سنگ عوامل پیشگرانه ای از جمله پیچ و رولپلاک که پیچ و رولپلاک سنگ نما گفته می شود انجام دادتا از عوامل ریزش نمای سنگ ، تخریب ، خسارت مالی و حتی جانی جلوگیری به عمل اورد .

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال فرمایید